Jaki stolik kawowy wybrać?

Stoliki kawowe powinny być nie tylko niesamowicie praktyczne, ale także atrakcyjne pod wizualnym względem. Gdy poszukujemy idealnego modelu, to na pewno natkniemy się na szklane stoliki kawowe.

Stolik ze szklanym blatem prezentuje się już na pierwszy rzut oka bardzo modernistycznie, a do tego niezmiernie elegancko. Jest to model, który dedykowany jest głównie wnętrzom minimalistycznym oraz nowoczesnym. Plusem na pewno jest to, że szkło się prezentuje niezwykle delikatnie oraz lekko. Jest to wybór świetny do rozświetlonych oraz przestronnych pomieszczeń. Nie musimy się kompletnie obawiać jakiegoś efektu przepychu. Stolik szklany na cienkich nogach będzie świetnym wyborem, gdy na przykład posiadamy dywan dekoracyjny. Konstrukcja taka go nie zasłoni, a raczej wyeksponuje.

A jakie są zalety stolików szklanych? Na pewno szklane stoliki są produkowane ze szkła różnego rodzaju. Mamy do dyspozycji nie tylko przezroczyste blaty. Możemy się spotkać z modelami, które bezpośrednio pod warstwą szkła się spotkać z płytą dekoracyjną, która jest chociażby zdobiona kwiatami. Jeśli zaś chodzi o trwałość, to do stolików kawowych wykorzystywane są tworzywa certyfikowane. Najczęściej jest to hartowane szkło, a więc takie, które wykazują bardzo wysoką odporność na uderzenia czy też nawet na zarysowania. Nie musimy się dzięki temu obawiać, że blat ulegnie bardzo szybko uszkodzeniu. Zaletą niewątpliwą jest także bardzo szybkie czyszczenie. Nawet, jeśli się na powierzchni wyleje płyt, to oczyszczenie powierzchni w zasadzie jest całkowicie bezproblemowe.