Czym kierować się przy wyborze perfum?

Są cztery główne kategorie perfum: świeże, kwiatowe, drzewne i orientalne. Dominujące zapachy kwiatowe to te, które zawierają kwiaty takie jak róże, jaśmin i konwalia. Zapachy orientalne są ciepłe i pikantne i zawierają nuty wanilii i piżma. Zapachy drzewne mają nuty drzewa cedrowego, sandałowego i paczuli. Zapachy świeże są lekkie i świeże, z nutami takimi jak grejpfrut i bergamotka.

Po wybraniu kategorii perfum, która najbardziej Pana/Panią interesuje, nadszedł czas na rozpoczęcie testowania różnych zapachów. Ponieważ ze względu na różnice w chemii ciała, perfumy mogą pachnieć inaczej na różnych osobach. Więc nie bój się prosić o próbki zanim zdecydujesz się na pełnowymiarowy flakonik!

Aplikuj perfumy na punkty pulsacyjne, aby upewnić się, że dobrze działają. Są to miejsca, w których Twój puls znajduje się najbliżej powierzchni skóry. Te punkty to nadgarstki, obszar za uszami i podstawa gardła. Po nałożeniu perfum na te miejsca, daj im kilka minut na ustabilizowanie się, zanim zaczniesz je wąchać. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób zapach będzie się rozwijał z czasem.

Niezbędna jest właściwa pielęgnacja, tak aby przetrwały. Przechowuj swoje perfumy w ciemnym, chłodnym miejscu. Ciepło i światło słoneczne mogą spowodować, że molekuły zapachowe z czasem staną się mniej efektywne. Upewnij się, że butelka jest zawsze szczelnie zamknięta, kiedy jej nie używasz.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w demistyfikacji procesu wyboru perfum. Bądź cierpliwa i poświęć czas na wypróbowanie różnych zapachów, aż znajdziesz ten właściwy. Nie zapominaj o pielęgnacji swoich perfum, gdy już znajdziesz swój charakterystyczny zapach!

Sprawdź: https://angelove.pl/