Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno uczynić, bo obcy nam jest numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy poznać właściciela nieznanego numeru, dlatego sięgamy po komórkę, a wówczas rozmowa nierzadko się urywa. Da się jednak w inaczej poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie spełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę i potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych witryn. Róbmy to za każdym razem, gdy zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.